odmładzanie

Sprawdź jakie defekty estetyczne naprawi zabieg wolumetrii

Ogólnie jako zabiegi wolumetryczne określa się wszelkie działania mające na celu powrót do pierwotnej objętości tkanek. Najczęściej zapadnięcia twarzy spowodowane są ubytkiem podskórnej warstwy tłuszczowej. Zabiegi wolumetryczne mają na celu poprawę owalu twarzy, modelowanie rysów twarzy, korektę zapadniętych policzków czy zniwelowanie cieni pod oczami (rynienki pod oczami najczęściej nazywa się “doliną łez”). Najpopularniejsze liftingi wolumetryczne to te z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. 

Czy zabieg wolumetrii kwasem hialuronowym jest bezpieczny? 

Hialuron HA stanowi bezpieczny wypełniacz tkanek, jako że naturalnie występuje w ludzkich tkankach. Kwas hialuronowy stosowany w medycynie estetycznej to oczywiście jego syntetyczny odpowiednik, niepochodzenia zwierzęcego. Taka biozgodność preparatu oznacza, że alergie w skutek podania kwasu hialuronowego podskórnie domiejscowo to rzadkie przypadki. 

Jak wygląda zabieg kwasem hialuronowym? 

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym polega na miejscowym ostrzykiwaniu produktem rejonów twarzy wymagających “wypchnięcia”. Najczęściej są to dolina łez, zapadnięty podbrudek, zapadnięte kości policzkowe. Mniej oczywistym zabiegiem wolumeteycznym jest korekta nosa kwasem hialuronowym. Pozwala zniwelować niewielkie krzywizny nosa, garb, “rozdwojony” koniuszek nosa. Pacjentki w średnim wieku najczęściej wybierają lifting wolumetryczny zamiast zabiegu chirurgicznego (np. nićmi liftingującymi) ponieważ ostrzykiwanie kwasem hialuronowym to jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Efekty wolumetrii są tymczasowe (do 14 miesięcy – to zależy od zastosowanego wypełniacza), tak więc nie dokonujemy żadnych istotnych zmian w symetrii twarzy “na zawsze”. Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym to dobry wybór również jeżeli planujemy zabieg liftingu nićmi, jednak chcemy najpierw przekonać się, czy efekty takiego zabiegu będą satysfakcjonujące, lub też czy wybrany specjalista medycyny estetycznej ma podobne do nas poczucie estetyki, i rezultaty zabiegu nićmi będą tym czego chcemy. Można w ten sposób “przetestować” swój nowy look bez większych konsekwencji. Niepowodzenia zabiegów kwasem hialuronowym występują bardzo rzadko, pod warunkiem, że zabiegowi poddajemy się w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej a zabieg wykonuje doświadczony lekarz. 

Czy wolumetria odmłodzi wygląd mojej twarzy? 

Wskazania do zabiegów wolumetrii kwasem hialuronowym: 

 • poprawa owalu twarzy kwasem hialuronowym
 • modelowanie twarzy
 • konturowanie twarzy
 • podniesienie policzków
 • opadnięty podbrudek
 • podniesienie koniuszka nosa 
 • modelowanie kształtu żuchwy 
 • odmłodzenie dłoni 

Więcej informacji o wolumetrii twarzy za pomocą wypełniaczy znajdziesz w artykule na stronie https://www.nowaestetyka.pl/lifting-wolumetryczny-twarzy-kwasem-hialuronowym-dzialanie-i-wskazania/

3 Comments

 • Anna Ka

  Miałam wolumetrię na zapadnięte policzki, po schunięciu 15kg niestety po kościach policzkowych nie zostało śladu, niby schudłam a twarz była bez wyrazu. Efekt super, zdecydowanie polecam! nie ma co się za długo zastanawiać

 • Monika

  Ale czym różni się kwas hialuronowy od innych wypełniaczy, np. Restylane?? to to samo czy coś innego, jak z utrzymaniem się efektów? Zależy mi na tym, żeby efekty zostały na jak najdłużej. Ktoś wie??

  • Anna KA

   Najlepiej jak umówisz się na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej w Twoim mieście, lekarz dobierze odpowiedni sposób. Z tego co wiem, Restylane ma różne linie produków, najpopularniejszy jest ten do wolumetrii twarzy, ogólnie, modelowanie policzków itp., niekoniecznie do powiększania ust.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *