porady

Jak wybrać gabinet medycyny estetycznej?

Niezależnie od tego, czy na Twojej twarzy pojawiły się dopiero pierwsze oznaki starzenia, czy też od dłuższego czasu zastanawiasz się nad wykonaniem zabiegu, który wygładzi zmarszczki i widocznie odmłodzi Twój wygląd – dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze Twojego gabinetu medycyny estetycznej.

Cena to nie wszystko 

Miej świadomość, że wyższa cena za zabiegi estetyczne w renomowanych gabinetach to pewność, że zabieg wykonuje specjalista z wieloletnim doświadczeniem, który wie jak profesjonalnie operować preparatami, niezależnie czy to toksyna botulinowa (botox) czy wypełniacze. Wybierając gabinet z dobrymi opiniami zwiększasz swoje szanse na uniknięcie druzgocącego efektu estetycznego, który po prostu nie pasuje do Twoich rysów twarzy, czy też powikłań po kwasie hialuronowym – do których przyczynia się nieodpowiednie wykonanie zabiegu. Gdy kwas podany jest za głęboko, lub bez rozłożenia równomiernie na powierzchni zabiegowej, łatwo i grudki i zgrubienia. A zabiegi rozpuszczania kwasu hialuronowego kosztują jeszcze więcej (pieniędzy i nerwów). Potraktuj to więc jako inwestycję w swoje piękno – tak samo jak na zdrowiu, nie można na nim oszczędzać. 

Czasem w kolejce do znanego specjalisty trzeba czekać równie długo co na specjalistyczne badania korzystając z publicznej opieki zdrowotnej – kilka tygodni lub nawet miesięcy. Tak więc jeżeli Twój problem wymaga szybkiego działania – zmęczona, sucha skóra po zimie czy chęć wygładzenia cellulitu przed letnim sezonem – może okazać się, że wybrany specjalista nie dość, że przyjmuje kilkaset kilometrów od Twojego miasta, to zapisy przyjmuje dopiero na następny sezon. 

Botox zamiast kwasu? 

Po zapoznaniu się z ofertą kliniki estetyki może okazać się, że w ofercie nie znajdziesz wybranego rodzaju zabiegu. Pamiętaj jednak, że plan leczenia zawsze układa się indywidualnie, mając na uwadze obecny ogólny stan skóry, inne problemy, o których możesz nawet nie wiedzieć, i przeciwwskazania, które wyjdą podczas pierwszej konsultacji. Zabieg, który dał oszałamiające efekty u Twojej koleżanki, może okazać się pieniędzmi wyrzuconymi w błoto. Jeżeli w ofercie nie znajdziesz polecanego rodzaju zabiegu pamiętaj, że dopiero po badaniu fizykalnym specjalista zaproponuje dostępne metody leczenia. 

Sprawdź opinie… nie trzeba szukać daleko

Może niekażda kobieta lubi przyznawać się otwarcie do tego, co poprawiła 🙂 Dlatego najwięcej opinii znajdziesz właśnie online. Jeżeli nie wierzysz anonimowym opiniom w internecie, zapytaj przyjaciółki czy koleżanki z pracy – może okaże się, że polecą Ci znanego specjalistę akurat w Twoim mieście. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *