Laser

Medycyna estetyczna dla usuwania blizn potrądzikowych

Laser frakcyjny CO2 to niezwykle wszechstronne urządzenie stosowane do skutecznego leczenia rozmaitych problemów skórnych, od usuwania zmarszczek mimicznych przez fotoodmładzanie czy redukcję blizn potrądzikowych (a właściwie, wszelkiego pochodzenia bez znaczenia na czynnik powstania). Dedykowane parametry lasera frakcyjnego pozwalają punktowo działać na obszar skóry objęty zmianami – bezpiecznie omijając rejon ciała niezmieniony chorobowo. Oprócz skutecznego usuwania blizn potrądzikowych, pourazowych czy pooperacyjnych, laser frakcyjny działa ogólnie odbudowująco na skórę – stymuluje naturalne procesy samo regeneracji, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza, zwiększa się gęstość cienkiej skóry. Powraca również naturalny koloryt – szczególnie jeżeli zmagamy się, oprócz blizn potrądzikowych, z często towarzyszącymi im przebarwieniami – czyli zaburzeniami pigmentacji. Termolifting skóry dzięki laserowi frakcyjnemu CO2 delikatnie złuszcza martwy naskórek daje efekt przypominający działaniem głęboki peeling, który sprzyja przebudowie skóry. 

Zabiegi laserowe – czy tylko w zimie?

Okres jesienno-zimowy to polecany czas na rozpoczęcie leczenia niedoskonałości skóry metodą lasera frakcyjnego. Dlaczego? Wiązka lasera sprawia, że skóra po zabiegu jest podrażniona, nieco opuchnięta – niższa temperatura na zewnątrz zmniejsza dyskomfort. Kolejnym aspektem jest fakt, że zależnie od niedoskonałości, które staramy się usunąć, zazwyczaj do osiągnięcia dobrego efektu odmłodzenia twarzy potrzeba kilku zabiegów. A te wykonuje się w 3-4 tygodniowych odstępach. Rozpoczęcie serii zabiegów laserem CO2 na jesień pozwoli zakończyć leczenie wczesną wiosną – w porę kiedy temperatury na zewnątrz zachęcają do spędzania więcej czasu na świeżym powietrzu. No właśnie – jak należy pielęgnować skórę po zabiegach laserem frakcyjnym? Szczególnie uważać należy na ekspozycję skóry na promieniowanie UV – zarówno przed jak i po zabiegach. Dlatego też, wykonując zabiegi na jesień/zimę unikamy problemu z zakrywaniem skóry przed słońcem. Niezależnie od pory roku, zawsze zaleca się stosowanie kremów z wysokim filtrem UV – nawet w zimie. Pozwala to przyspieszyć proces regeneracji skóry. 

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – efekty 

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych daje dożywotnie efekty gładkiej skóry. Sam zabieg zalicza się do tych małoinwazyjnych. Zazwyczaj potrzeba 3-10 zabiegów – zależnie od głębokości blizn i obszaru skóry objętej leczeniem. Partie ciała najczęściej dotknięte trądzikiem i tym samym miejsca, gdzie najczęściej pojawiają się blizny potrądzikowe zarówno u osób młodych jak i dorosłych to twarz i szyja, dekolt, plecy, ramiona. 

Światło lasera frakcyjnego umożliwia redukcję blizn poprzez bardzo precyzyjne odparowanie zbędnej tkanki i redukcję wklęsłości. 

Przygotowanie do zabiegu

Zabiegi laserem nie wymagają specjalnego przygotowania – należy jednak pamiętać o lekach niedozwolonych do stosowania bezpośrednio przed rozpoczęciem zabiegów z udziałem lasera, nie tylko frakcyjnego czy również bromkowo-miedziowego i innych. Na 14 dni przed pierwszym zabiegiem nie należy przyjmować leków i suplementów diety, które mogą mieć działanie światłouczulające. Podczas konsultacji kwalifikującej do zabiegu lekarz medycyny estetycznej przekazuje szczegółową listę preparatów, które mają takie działanie. Należy pamiętać jednak, że należą do nich też ziołowe suplementy diety, między innymi te na porost włosów i paznokci. 

Bezpośrednio przed zabiegiem, w gabinecie lekarskim można wykonać całkowity demakijaż twarzy – nawet jeżeli zabiegiem objęta jest jedynie dolna część twarzy, warto zmyć wszelki makijaż całkowicie. Po zabiegu laserem skóra jest podrażniona, pocieranie twarzy wacikiem celem domycia makijażu może być stosunkowo nieprzyjemne. Po zabiegu nałożony zostanie krem nawilżający. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *