Medycyna estetyczna

Korekta kształtu nosa kwasem hialuronowym – jak wygląda zabieg? 

Modelowanie i korekta asymetrii nosa za pomocą preparatu z kwasem hialuronowym to bezpieczny sposób na tymczasowe skorygowanie asymetrii nosa, krzywizny wierzchniej linii nosa lub poniesienie końca nosa. Efekty zazwyczaj utrzymują się przez kilkanaście miesięcy, do czasu wchłonięcia się kwasu hialuronowego. Żelowy wypełniacz wykorzystywany do korekty nosa zawiera hialuron – substancję naturalnie występującą w ludzkim organizmie. Kwas hialuronowy odpowiada za utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawodnienia skóry. Wstrzyknięcie żelowej substancji to jedyna alternatywna metoda poprawy estetycznego wyglądu nosa dla zabiegu chirurgicznego. Pozwala osiągnąć zbliżony efekt bez długotrwałej i bolesnej rekonwalescencji. 

Czytaj więcej: Czy powiększanie ust kwasem hialuronowym jest bezpieczne?

Wskazania do zabiegu korekty nosa kwasem hialuronowym

  • optyczne poszerzenie nosa – aby był bardziej proporcjonalny względem owalu twarzy
  • korekcja delikatnego garbka
  • zmiana kształtu czubka nosa
  • korekta niewielkich asymetrii i skrzywień po załamaniu nosa
  • dodanie efekty uniesienia nosa – lifting nosa

Nieoperacyjna zmiana kształtu nosa 

Korekta nosa kwasem to zabieg bezbolesny i względnie szybki (do 30 min.), a efekty widocznie są natychmiast. Miejsca wkłuć zależeć będą od celu, jaki chcemy osiągnąć. Zazwyczaj wykonuje się 2-3 wkłucia. Późniejsza rekonwalescencja nie jest wymagana. Przewagą korekcji nosa kwasem hialuronowym nad zabiegiem chirurgicznym jest jego całkowita odwracalność. Dzięki temu pacjent może przekonać się, czy dane efekt estetyczny jest dla niego zadowalający. 

Czy korekta nowa kwasem hialuronowym boli?

Zabieg nie jest bolesny, zazwyczaj wystarczające jest zmrożenie miejsc nakłuć – znieczulenie nie jest potrzebne. Możliwe jest, że w ciągu kilku godzin po podaniu hialuronu pojawi się delikatna opuchlizna i zasinienie – nie powinno być jednak problemu z ich zakryciem fluidem. Opuchlizna powinna ustać po kilku dniach. 

Więcej na temat kwasu hialuronowego: Nawilżone i całuśne usta na lato – powiększanie ust kwasem

Jak długo utrzymuje się efekt?

Kwas hialuronowy zostaje stopniowo wchłonięty przez organizm. Przyjmuje się, że w zależności od rodzaju preparatu oraz indywidualnych skłonności pacjenta, efekt korekty nosa utrzymuje się od 12 do 18 miesięcy. Ze względu na stopniowe wchłanianie substancji nie doznamy szoku odwrócenia stanu nosa do jego pierwotnego wyglądu. Efekt można podtrzymywać za pomocą kolejnych zabiegów, jak tylko zauważymy zmniejszenie objętości wypełniania w skórze. 

 

Polecane artykuły o zabiegach kwasem hialuronowym: 

  1. Niechirurgiczna korekta nosa kwasem hialuronowym we Wrocławiu – gabinet medycyny estetycznej Nowa Estetyka
  2. Operacja nosa – poradnikzdrowie.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *