Medycyna estetyczna

Bezoperacyjny lifting powiek – plazma, PLEXR, komórki macierzyste

Profilaktyka przeciwstarzeniowa, odpowiednia pielęgnacja skóry, regularne zabiegi kosmetyczne pozwalające utrzymać nawilżenie skóry i spowolnić procesy starzenia – wszystkie te elementy pozwalają zachować młodszą, promienną skórę twarzy na dłużej. Niestety, profilaktyka anti-aging nie zawsze bywa skuteczna w przypadku opadających powiek. Nadmiar skóry na powiekach górnych i wiotka skóra pod oczami sprzyjają tworzeniu się “worków” i zapadnięć pod oczami. Opadające powieki nadają smutny wyraz twarzy, człowiek wygląda na kilka lat więcej niż ma w rzeczywistości.  

Co to jest Plexr? 

Głowica PLEXR to generator plazmy, czyli mikrowiązki elektronów i jonów, pozwalającej na bardzo precyzyjny dobór miejsc punktów styku plazmy ze skórą. Działanie plazmy polega na sublimacji naskórka, co zwiększa napięcie skóry i tym samym unosi powieki. Metoda Plexr pozwala również na redukcję worków pod oczami i wygładzenie zmarszczek wokół oczu. 

Zastosowania:

  • tzw. “worki” pod oczami, nadmiar skóry pod oczami
  • wiotka skóra wokół oczu
  • zmarszczki mimiczne okolicy oczu
  • nadmiar wiotkiej skóry na powiece górnej

PLEXR to świetna alternatywa dla pacjentów, którzy nie chcą poddawać się zabiegom z udziałem skalpela, bądź w ich przypadku problem nie jest aż taki dotkliwy, by kwalifikowali się do chirurgicznego podniesienia powiek. PLEXR skuteczne obkurcza skórę powiek i poprawia jej napięcie na 12-18 miesięcy. Niestety, po tym czasie zabieg najprawdopodobniej trzeba będzie powtórzyć. 

Przebieg zabiegu obkurczania skóry powiek za pomocą plazmy generowanej przez urządzenie PLEXR:

PLEXR – nie taki bezbolesny jak by się wydawało… 

Wbrew temu, co przeczytać można na stronach wielu gabinetów medycyny estetycznej, zabieg plazmą nie jest może szczególnie bolesny, co jest prawdą, jednak wymaga rekonwalescencji. 

Po zabiegu w miejscach styku plazmy ze skórą pojawiają się drobne strupy – uniemożliwiają one wykonanie makijażu, nie da się i nie jest wskazane ich maskowanie fluidem czy korektorem. Oprócz delikatnych kremów nawilżających, miejsce zabiegu należy pozostawić “samemu sobie” – dozwolona jest jedynie delikatna codzienna pielęgnacja celem oczyszczenia skóry. Zakazane jest przyspieszanie odpadania strupków, ich odrywanie – może to prowadzić do powstania blizn! Strupki potrafią utrzymywać się przez 10 do nawet 14 dni – należy wziąć to pod uwagę planując termin swojego zabiegu, bowiem może okazać się, że np. osoba pracująca z klientem nie będzie mogła pozwolić sobie na bezpośredni powrót do pracy. W pierwsze 3-4 dni po zabiegu plazmą powieki zarówno dolna jak i górna mogą być znacznie opuchnięte – może to powodować ograniczenie pola widzenia.

Innym zabiegiem, dzięki któremu również zniwelować można problem opadających powiek jest zabieg komórkami macierzystymi. Jego zastosowanie ograniczone jest jednak do lżejszych przypadków. Zabieg komórkami macierzystymi nie wymaga rekonwalescencji. 

Ile kosztuje niechirurgiczna korekta opadających powiek? 

Ceny niechirurgicznej korekcji opadających powiek (blefaroplastyka) za pomocą PLEXR wahają się od 1000 do 1500 zł. Zabieg blefaroplastyki wykonać można wraz z wygładzaniem zmarszczek zlokalizowanych wokół oczu – taki zabieg kosztuje około 1 tysiąca zł w zależności od miasta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *