Medycyna estetyczna,  Zdrowe włosy

Mężczyzna w gabinecie medycyny estetycznej

Polscy mężczyźni powoli przekonują się, że oprócz dbania o wyrzeźbioną sylwetkę na siłowni, zdrowszego trybu życia i codziennej pielęgnacji, istnieją również skuteczne ale nieinwazyjne zabiegi estetyczne, które zbliżają ich do świetnego wyglądu i lepszej kondycji psychicznej.

Pomimo narastającego zainteresowania ze strony mężczyzn, badania z zakresu medycyny estetycznej, procesów starzenia i skutecznych metod ich spowalniania głównie bazują na kobietach jako docelowej grupie pacjentów. Tymczasem zrozumienie różnic w budowie anatomicznej i przebiegu starzenia skóry u kobiet i mężczyzn jest niezbędne do osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów estetycznych, niezależnie od ścieżki leczenia. Skóra mężczyzn

Terapia skojarzona: botox + hialuron

W zabiegach na górną część twarzy lepsze efekty estetyczne uzyskuje się przy zastosowaniu terapii skojarzonej kwasem hialuronowym z toksyną botulinową. Botox ogranicza ruchomość mięśni mimicznych twarzy, co przekłada się na dłuższe utrzymanie wypełniacza w tkance, aniżeli jest to normalnie możliwe przy korekcji zmarszczek wyłącznie kwasem hialuronowym.

Czytaj również: Botox nie tylko na usuwanie zmarszczek: zabiegi zamykania porów w gabinecie medycyny estetycznej

Zabiegi na skórę głowy

Największą zmorą mężczyzn korzystających z usług gabinetów medycyny estetycznej jest problem łysienia, nierzadko już w młodym wieku. Hormon odpowiedzialny za przedwczesną utratę włosów, androgen, jest produkowany przez organizm kobiet w mniejszym stopniu, dlatego problem łysienia androgenowego to domena panów.

Czytaj więcej na ten temat: Wszechstronne osocze bogatopłytkowe – mezoterapia igłowa osoczem PRP

Prawdziwym przełomem w walce z nadmiernym wypadaniem włosów był rozwój technik rekonstrukcji włosów, przeszczepów sztucznych i autologicznych implantów włosów. Do jednego z cenionych zabiegów należy uzupełnianie włosów metodą biowłosów Biofibre. Przeszczep sztucznych włosów Biofibre pozwala na skuteczne i długotrwałe zagęszczenie włosów w okolicy zakoli, łysiny czołowej lub na szczycie głowy. Zabieg z powodzeniem stosuje się punktowo w miejscach blizn pourazowych lub zwyczajnie w przypadku przerzedzenia i utraty objętości włosów na całym skalpie. Za pomocą punczera w skórze głowy zakotwicza się pojedyncze implanty dopasowane do wyglądu włosów własnych pacjenta. Szeroka gama odcieni i stylizacji zapewnia naturalny efekt. Biowłosy, zbudowane głównie z keratyny, są elastyczne i odporne na uszkodzenia. Według zapewnień producenta, efekt gęstej czupryny utrzymuje się nawet do 10 lat.

Innymi sposobami walki z łysieniem są oczywiście leczenie farmakologiczne oraz zabiegi estetyczne na owłosioną skórę głowy. Zabiegi takie jak karboksyterapia, mezoterapia witaminowa czy mezoterapia głowy osoczem bogatopłytkowym PRP stymulują ukrwienie skóry głowy, poprawiają mikrokrążenie i skracają fazę spoczynku mieszków włosowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *