Medycyna estetyczna

Zabiegi medycyny estetycznej polecane na wiosnę 2018

Czas wiosny to najlepszy okres na zabiegi medycyny estetycznej mające na celu regenerację skóry. Zimowa pogoda sprawiła, że ciało i twarz wymagają specjalnych starań, aby znowu wyglądać zdrowo, młodo i promiennie.

Czego skóra potrzebuje na wiosnę?

Dbanie o skórę po zbiegach medycyny estetycznej i peelingach wymaga odpowiedniej ochrony przed promieniowaniem słonecznym, które na wiosnę nie jest jeszcze tak intensywne. Wiele zabiegów kosmetycznych, szczególnie tych z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 lub VPL, wymaga kilkukrotnych wizyt i powtórzenia zabiegu, aby efekty były widoczne przez kilka następnych tygodni. Dlatego też wymagane jest odpowiednie rozłożenie zabiegów w czasie.

Na początku ważne będzie odpowiednie złuszczenie naskórka i oczyszczenie twarzy. Stary naskórek skutecznie usuną zabiegi peelingu chemicznego. Peeling w centrum estetycznym pozwala przywrócić promienny wygląd skóry, staje się ona odpowiednio napięta i rozjaśniona, pozbywamy się plam i nierówności w kolorycie cery. Oczyszczona skóra będzie odpowiednio przygotowana na zabieg medycyny estetyczne – lepiej wchłonie wszelkie czynniki aktywne.

Czytaj również: Jak wybrać dobrego lekarza medycyny estetycznej?

Mezoterapia witaminowa i mezoterpia osoczem

Iniekcje składników odżywczych i witamin to kolejny etap w zabiegach mających na celu przygotowanie skóry na lato. Mezoterapia igłowa pozwala dotrzeć do właściwych warstw skóry, gdzie czynniki aktywne będą lepiej przyswajane. Wstrzykuje się niewielkie dawki preparatów odbudowujących strukturę komórek i stymulujących mechanizmy syntezy nowych włókien kolagenowtcyh i elastyny.

Dla alergików, najbezpieczniejsza będzie mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym. Po mezoterapii igłowej osoczem skóra jest widocznie jędrniejsza, wygładzona, znikają delikatne zmarszczki mimiczne. Zabieg mezoterapii osoczem sprawdza się najlepiej u osób młodych, których skóra wymaga jedynie niewielkiej stymulacji w celu zwiększenia produkcji nowego kolagenu i białek budulcowych.

Częstym problemem w przesileniu wiosennych jest również nadmierne wypadanie włosów. Mezoterapię igłową można również stosować na owłosioną skórę głowy celem wydłużenia cyklu wzrostu włosa i poprawie ogólnej kondycji skóry przez optymalizacje mikrokrążenia. Mezoterapia osoczem skutecznie odżywi cebulki włosów.

Czytaj również: Mezoterapia Dermapenem – nowoczesny sposób usuwania zmarszczek niezależnie od wieku

Redukcja tkanki tłuszczowej

Wiele pań z pewnością zauważy, że po zimie przybyło im nieco zbędnej tkanki tłuszczowej tu i ówdzie. Zima sprzyja podjadaniu, natomiast mało jest okazji do regularnej aktywności fizycznej. Zabieg karboksyterapii pomoże w pozbyciu się skórki pomarańczowej. Innym popularnym zabiegiem w walce z cellulitem jest lipoliza – polega na wstrzyknięciu podskórnie substancji, która z czasem rozbija zgromadzone komórki tłuszczowe.