Zabiegi medycyny estetycznej polecane na wiosnę 2018

Zabiegi medycyny estetycznej polecane na wiosnę 2018

Czas wiosny to najlepszy okres na zabiegi medycyny estetycznej mające na celu regenerację skóry. Zimowa pogoda sprawiła, że ciało i twarz wymagają specjalnych starań, aby znowu wyglądać zdrowo, młodo i promiennie.

Czego skóra potrzebuje na wiosnę?

Dbanie o skórę po zbiegach medycyny estetycznej i peelingach wymaga odpowiedniej ochrony przed promieniowaniem słonecznym, które na wiosnę nie jest jeszcze tak intensywne. Wiele zabiegów kosmetycznych, szczególnie tych z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 lub VPL, wymaga kilkukrotnych wizyt i powtórzenia zabiegu, aby efekty były widoczne przez kilka następnych tygodni. Dlatego też wymagane jest odpowiednie rozłożenie zabiegów w czasie.

Na początku ważne będzie odpowiednie złuszczenie naskórka i oczyszczenie twarzy. Stary naskórek skutecznie usuną zabiegi peelingu chemicznego. Peeling w centrum estetycznym pozwala przywrócić promienny wygląd skóry, staje się ona odpowiednio napięta i rozjaśniona, pozbywamy się plam i nierówności w kolorycie cery. Oczyszczona skóra będzie odpowiednio przygotowana na zabieg medycyny estetyczne – lepiej wchłonie wszelkie czynniki aktywne.

Mezoterapia witaminowa i mezoterpia osoczem

Iniekcje składników odżywczych i witamin to kolejny etap w zabiegach mających na celu przygotowanie skóry na lato. Mezoterapia igłowa pozwala dotrzeć do właściwych warstw skóry, gdzie czynniki aktywne będą lepiej przyswajane. Wstrzykuje się niewielkie dawki preparatów odbudowujących strukturę komórek i stymulujących mechanizmy syntezy nowych włókien kolagenowtcyh i elastyny.

Dla alergików, najbezpieczniejsza będzie mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym. Po mezoterapii igłowej osoczem skóra jest widocznie jędrniejsza, wygładzona, znikają delikatne zmarszczki mimiczne. Zabieg mezoterapii osoczem sprawdza się najlepiej u osób młodych, których skóra wymaga jedynie niewielkiej stymulacji w celu zwiększenia produkcji nowego kolagenu i białek budulcowych.

Częstym problemem w przesileniu wiosennych jest również nadmierne wypadanie włosów. Mezoterapię igłową można również stosować na owłosioną skórę głowy celem wydłużenia cyklu wzrostu włosa i poprawie ogólnej kondycji skóry przez optymalizacje mikrokrążenia. Mezoterapia osoczem skutecznie odżywi cebulki włosów.

Redukcja tkanki tłuszczowej

Wiele pań z pewnością zauważy, że po zimie przybyło im nieco zbędnej tkanki tłuszczowej tu i ówdzie. Zima sprzyja podjadaniu, natomiast mało jest okazji do regularnej aktywności fizycznej. Zabieg karboksyterapii pomoże w pozbyciu się skórki pomarańczowej. Innym popularnym zabiegiem w walce z cellulitem jest lipoliza – polega na wstrzyknięciu podskórnie substancji, która z czasem rozbija zgromadzone komórki tłuszczowe.