Medycyna estetyczna

Wygładzanie zmarszczek na czole – możliwości wypełniaczy

Zmarszczki poprzeczne i pionowe czoła (tzw. lwia zmarszczka pojawiająca się między brwiami) to najczęściej efekty nadmiernego marszczenia mięśni mimicznych w tym obszarze twarzy. Współczesna medycyna estetyczna oferuje szereg skutecznych sposobów na pozbycie się nieestetycznych bruzd na czole.

Niekiedy efekty działania preparatów (wypełniacze zmarszczek) można obserwować już po jednej wizycie! Dowiedz się więcej na temat wygładzania zmarszczek mimicznych w kobiet i mężczyzn, niezależnie od wieku!

Kwas hialuronowy na zmarszczki na czole

Hialuron występuje w skórze ludzkiej naturalnie. Odpowiada za utrzymanie odpowiedniego nawilżenia komórek i tym samym jędrności i napięcia powierzchni skóry. Preparaty medyczna na bazie kwasu hialuronowego najczęściej zawierają również kolagen, który potęguje efekt wygładzenia zmarszczek mimicznych. Kwas hialuronowy po kilku/kilkunastu miesiącach zostaje wchłonięty, dlatego też iniekcje kwasu hialuronowego należy powtarzać. Kwas hialuronowy to także popularny wypełniacz ust, służący do modelowania warg oraz wolumetrii twarzy (modelowanie policzków i poprawa rysów twarzy).

Czytaj również: Botox – zalety wypełniania zmarszczek mimicznych botuliną

Botox na zmarszczki na czole

Toksyna botulinowa to nie wypełniacz, dlatego w przypadku botoksu mówić można jedynie o wygładzaniu zmarszczek, a nie wypełnianiu. Dlatego też botuliny nie stosuje się do zabiegów powiększania ust (służą do tego preparaty medyczne na bazie kwasu hialuronowego).