mezoterapia igłowa twarzy
Mezoterapia,  Osocze bogatopłytkowe,  Zdrowe włosy

Czy mezoterapia igłowa to zabieg dla Ciebie?

Mezoterapia mikro igłowa skóry twarzy polega na iniekcyjnym dostarczenia do wnętrza skóry czynników odżywczych, witamin, mikroelementów i peptydów. Zazwyczaj mezoterapia twarzy to zabieg przeprowadzany manualnie – lekarz med. estetycznej ostrzykuje miejsca zabiegowe bardzo cienką igłą insulinową. Taka metoda podania zapewnia, że zbawienne w działaniu preparaty odżywcze docierają bezpośrednio do wnętrza komórek skóry – tam gdzie są najbardziej potrzebne.

Mezoterapia skóry twarzy daje bardzo szybko zauważalne efekty rewitalizacyjne skóry. Naskórek jest bardziej napięty, sprężysty, poprawia się gęstość skóry. Kolejnym plusem zabiegów mezoterapii jest to, iż koktajl witaminowy jest dobierany indywidualnie do potrzeb pacjenta. Preparaty stosowane w mezoterapii mogą również zawierać kwas hialuronowy. 

Mezoterapia igłowa na twarz to zabieg powszechnie wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej we Wrocławiu i całej Polsce.

Mezoterapia Dermapen

W domowym zaciszu samodzielnie wykonać można zabieg urządzeniem typu derma roller. Istnieje jednak zasadnicza różnica między zabiegiem dermapen w gabinecie medycyny estetycznej a działaniem derma rolek. Te ostatnie delikatnie nakłuwają skórę, jednak podczas ich oddalania się od powierzchni skóry powstają mikro uszkodzenia skóry – stopień ich wbicia w skórę jest mniej kontrolowany niż w przypadku mezoterapii dermapen.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe to całkowicie biozgodny materiał izolowany z krwi własnej pacjenta poddawanemu leczeniu przez mezoterapię igłową. Za pomocą bardzo cienkiej mikro igły, koncentrat osocza wstrzykiwany jest podskórnie w miejsca objęte zabiegiem. Potocznie mezoterapia osoczem znana jest jako wampirzy lifting.

Procesy starzenia nie oszczędzają także naszych włosów – chociaż naturalnym mechanizmem jest codzienna utrata do 100 włosów. Na ich miejsce jednak bardzo szybko pojawiają się nowe – nie jesteśmy w stanie zanotować spadku ich objętości. Co jednak jeżeli uboga dieta, stres, przebyte choroby lub leczenie farmakologiczne negatywnie wpływają na kondycję naszych włosów? Jeżeli zauważymy u siebie pierwsze oznaki łysienia plackowatego, postępujące zakola lub ogólnie kiepski stan włosów i ich wzmożone wypadanie – współczesna medycyna estetyczna jest w stanie temu zaradzić.

Możliwa jest mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym – zabieg ten doskonale sprawdza się nie tylko jako metoda leczenia, ale również odżywia słabe, opadnięte i pozbawione blasku włosy. Nie musisz więc zmagać się z problemem nadmiernego wypadania włosów czy powstającymi “zakolami” aby skorzystać z z koncentratu osocza bogatopłytkowego celem wzmocnienia włosów i przyspieszenia ich wzrostu. Procedura mezoterapii osoczem na włosy jest niemal bezbolesna i nieinwazyjna. Ostrzykiwanie owłosionej skóry głowy osoczem PRP trwa do 30 minut – nie zajmuje więc dużo czasu. Koncentrat osocza PRP na włosy może być stosowany u pacjentów z wieloma rodzajami łysienia: androgenowe, polekowe, plackowate.