mezoterapia osoczem bogatopłytkowym
Osocze bogatopłytkowe

Wszechstronne osocze bogatopłytkowe – mezoterapia igłowa osoczem PRP

Wiotka skóra wokół oczu to źródło problemu opadających powiek, które nadają twarzy wyraz smutku, a w ekstremalnych przypadkach mogą prowadzić nawet do ograniczenia pola widzenia. Z kolei zmniejszenie gęstości skóry oraz zanikanie tkanki podskórnej pod oczami prowadzą do pojawiania się cieni i worków pod oczami. W profilaktyce anti-aging doskonale sprawdza się zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym PRP.

Czytaj również: Naturalne odmładzanie twarzy – wampirzy lifting osoczem

Wystarczy wyszukać w Google “osocze bogatopłytkowe wrocław” by przekonać się jak popularny jest to zabieg i jak wiele klinik medycyny estetycznej we Wrocławiu i na terenie Dolnego Śląska oferuje terapie osoczem PRP. Na co zwrócić uwagę wybierając gabinet do wykonania zabiegu mezoterapii osoczem? Przede wszystkim, probówki wykorzystane w zabiegu osoczem bogatopłytkowym muszą być certyfikowanym sprzętem medycznym. Dlatego, że krew pobrana z organizmu zostaje następnie wstrzyknięta w skórę pacjenta, więc powraca do organizmu, należy mieć pewność, że materiały wykorzystywane w zabiegach osoczem są całkowicie sterylne.

Dla przykładu, strzykawka, którą pielęgniarka pobiera krew do zwyczajnego badania morfologicznego, nie musi być sterylna, ponieważ pobrana krew po wykonaniu analizy jest utylizowana – nie powraca do organizmu pacjenta. Warto też wziąć pod uwagę opinie zalezione w internecie, o ile nie są oczywistą reklamą. Jeżeli znamy kogoś, kto poddaje się zabiegom medycyny estetycznej – zapytajmy, czy ma swojego ulubionego lekarza. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to jeden z podstawowych zabiegów, dlatego też bez problemu powinniśmy znaleźć placówkę, która takie terapie wykonuje. Plusem zabiegów osoczem PRP jest także to, że nie niosą za sobą ryzyka alergii, bowiem wykorzystuje się materiał własny, a nie sztuczny.

Ciekawostką jest, że osocze bogatopłytkowe to nie tylko zabiegi na twarz. Osoczem można ostrzykiwać skórę dłoni, dekoltu i szyi. Osocze pomaga także w regeneracji tkanki w miejscach trudno gojących się. Z kolei mezoterapia osoczem na owłosioną skórę głowy to metoda pomocnicza w walce z nadmiernym wypadaniem włosów lub łysieniem androgenowym. Osocze bogatopłytkowe doskonale odżywia skórę głowy oraz wymusza na cebulkach włosowych aktywację procesów wzrostu, przedłuża także czas trwania frazy wzrostu włosa. Poniżej film wideo z zabiegu mezoterapii owłosionej skóry głowy:

Czytaj również: Zastosowania osocza PRP w profilaktyce anti-aging