porady

Jak znaleźć dobrego specjalistę medycyny estetycznej?

Klienci klinik poprawy urody dzielą się na dwie grupy – tych, dla których najważniejsze jest zaplecze technologiczne danego gabinetu, gdzie mogą mieć pewność terapii z wykorzystaniem najnowszego sprzętu medycznego. Druga grupa upatruje skuteczności zabiegów poprawy urody w doświadczeniu i umiejętnościach ulubionego specjalisty – prestiż gabinetu nie ma dla nich większego znaczenia.

Prestiż gabinetu jest nierzadko postrzegany przez pacjentki jako wyznacznik jakości przeprowadzanych zabiegów przez wszystkich lekarzy pracujących w danej placówce, oraz najnowszego sprzętu z najwyższej pułki. Pacjent wtedy jest w stanie czekać w kilku tygodniowej kolejce do odbycia pierwszej konsultacji lub przejechać nawet kilkaset kilometrów do innego miasta, jedynie by odbyć zabieg w tej konkretnej klinice.

Dowiedz się więcej na temat tego jak wybrać gabinet medycyny estetycznej.

Jak znaleźć dobrego lekarza medycyny estetycznej?

Taki specjalista powinien posiadać zakres wiedzy, który nie jest łatwy do zdobycia jedynie przez odbycie kilku kursów. Obecnie w Polsce nie istnieje specjalizacja z tej dziedziny medycyny, dlatego też istotne jest, by lekarz systematycznie pogłębiał swoją wiedzę dzięki studiowaniu publikacji zagranicznych, konferencjom i szkoleniom. Ważna jest umiejętność wyciągania wniosków z własnej praktyki lekarskiej, tak by w trakcie leczenia jakieś przypadłości potrafić dostosować strategię terapii biorąc pod uwagę dotychczas uzyskane rezultaty i reakcję organizmu pacjenta.

Dobry lekarz medycyny estetycznej nie podąża na ślepo za standardowymi metodami, szuka nowych rozwiązań. Ważny jest także zmysł artystyczny oraz zdolności manualne. Sprawdzony specjalista przykłada ogromną wagę do bezpieczeństwa wykonywanych zabiegów – stosuje techniki znane z minimalizowania ryzyka pojawienia się powikłań, nie bagatelizuje zgłaszanych przez pacjenta dolegliwości zgłoszonych w trakcie terapii, na spotkaniu diagnostycznym przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny.

Wiarygodny lekarz jest również uczciwy – jeżeli w jego gabinecie brakuje sprzętu wymaganego do przeprowadzenia konkretnego zabiegu, który tylko wtedy daje najlepsze efekty, powinien odmówić wykonania zabiegu i skierować pacjenta do innej kliniki. Uczciwość wobec klienta gabinetu wymaga także zdolności odmówienia przykładowo podania kolejnej dawki botoksu, kiedy ewidentne jest, że to co w oczach pacjenta stanowi defekt estetyczny, tak naprawdę nie jest problemem wymagającym interwencji.

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *