Botox na zamykanie porów na twarzy
Medycyna estetyczna

Botox nie tylko na usuwanie zmarszczek: zabiegi zamykania porów w gabinecie medycyny estetycznej

Jeżeli nie należysz do pacjentów, którym przeszkadza nieco porowata struktura skóry na twarzy, i zauważalne pola, szczególnie na płatkach nosa, pokryte drobnymi czarnymi kropeczkami… to nie czytaj dalej, oszczędzisz sobie kolejnego, bardzo irytującego problemu!

Porów pozbyć się nie można, bo to konieczny element budowy tkanki skórnej. Jednak otwarte, poszerzone pory, zostają regularne zatkane przez makijaż, ciężkie kosmetyki do twarzy, brud z otoczenia, oraz wydzielane przez skórę sebum. Z czasem, zatkane pory przeobrażają się w małe czarne, widoczne gołym okiem, kropki na skórze.

Mieszki włosowo-łojowe (potocznie znane jako pory) są skórze potrzebne, dlatego nie można ich ot tak usunąć, także dlatego, że na samej skórze twarzy znajduje się ich kilkaset tysięcy, ok. 300 000. Rozwiązaniem problemu ich spłycenie porów i ich zamknięcie, skutecznie zmniejszając ich widoczność. Czyste pory oznaczają także, że z naszej skóry znikną czarne kropki!

Zabieg na zatkane pory za pomocą botoxu

Powszechnie znany jako metoda wygładzania zmarszczek mimicznych na twarzy: kurzych łapek, zmarszczek poziomych czoła, pionowej lwiej zmarszczki na czole, zmarszczek palacza wokół ust, zmarszczek marionetki. Botoks często określa się mianem “zabiegu w porze lunchu” bowiem jest niezwykle krótki, trwa około kwadrans, i nie wymaga okresu rekonwalescencji, kiedy to pacjent nie mógłby pokazać się w pracy bez naturalnej reakcji ze strony współpracowników i otoczenia. Nowością w medycynie estetycznej jest natomiast skorzystanie z botoxu jako sposobu na pozbycie się widocznych porów, czasami przypominających na skórze ziejące kratery! Botox skutecznie zamyka otwarte pory.

Czytaj więcej: Wygładzanie zmarszczek botoxem – zalety i wady

Botox rozwiązuje problem rozszerzonych porów

Pierwszym etapem zabiegu jest głębokie oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń, sebum i martwego naskórka. Nie mówimy tutaj o zwyczajnym demakijażu, ale peelingu głębokim w gabinecie medycyny estetycznej. Odpowiednie oczyszczenie skóry przed zabiegiem botoxem umożliwia rozwiązanie problemu rozszerzonych porów nawet jeżeli jest ich bardzo dużo i są dość głębokie.

Efeky podania botoxu w postaci obkurczenia otwartych porów na twarzy utrzyma się także wtedy znacznie dłużej. Na trwałość zabiegu obkurczania porów wpływa także fakt, że mogą one zmieniać formę i głębokość – kształt mieszków włosowo-łojowych zależy od wieku pacjenta i okresu w jego życiu (np. podczas ciąży kobiet problem rozszerzonych porów może się nasilić, lub wręcz przeciwnie, ciąża może mieć zbawienne działanie na stan skóry pacjentki).

Obkurczanie porów za pomocą botox

Rejon szczególnie problematyczny pod tym względem to najczęściej czoło, płatki nosa i skóra na brodzie. Tam, po głębokim peelingu, wstrzykuje się toksynę botulinową. Botox do zamykania rozszerzonych porów wstrzykuje się płycej niż w przypadku zabiegu usuwania zmarszczek botoxem.

Należy pamiętać o tym, że do posługiwania się botoxem w zabiegach uprawniony jest jedynie lekarz medycyny estetycznej. Dlatego też, że należy wykonywać zabiegu obkurczenia otwartych porów botoxem u kosmetyczki – ryzykujemy wtedy wiele, bowiem botox podać należy w odpowiednim stężeniu na precyzyjną głębokość skóry.

 

Źródło: Would YOU have Botox to shrink your pores?