labioplastyka laserowa
Ginekologia estetyczna

Krótka charakterystyka zabiegów ginekologii estetycznej: Labioplastyka [część 1]

Sukces zabiegów ginekologii estetycznej zależy nie tylko od czasu jaki pacjentka spędzi na sali operacyjnej, ale także odpowiedniego przygotowania psychicznego oraz odpowiedniej komfortowej atmosfery zabiegu, która nie sprzyja niepotrzebnemu dyskomfortowi. Szczegółowy wywiad lekarski przed zabiegiem ma na celu zdefiniowanie ewentualnych przeciwwskazań i bezpiecznemu zakwalifikowaniu pacjentki do zabiegu korekty stref intymnych. Nierzadko oczekiwania pacjentki odnośnie estetycznych efektów zabiegów nie są możliwe, realistycznie rzecz biorąc, do osiągnięcia, lub też postrzegany jako defekt wygląd zewnętrzny narządów intymnych kobiety tak naprawdę nie wymaga interwencji chirurgicznej.

Niegdyś uznawane za fanaberię i “widzimisię”, obecnie zabiegi poprawiające estetykę oraz funkcjonalność stref intymnych, takie jak labioplastyka, laserowe obkurczanie pochwy, hymenoplastyka i hymenotomia, stają się w Polsce coraz bardziej popularne wśród kobiet świadomych swojego ciała, które chcą się czuć dobrze we własnej skórze.

Labioplastyka laserowa zaliczana jest do zabiegów ginekologii estetycznej, których celem jest zazwyczaj korekta występujących asymetrii mniejszych lub większych warg sromowych, korekta przerośniętych warg sromowych, rewitalizacja i ujędrnienie skóry. Labioplastyka laserowa umożliwia poprawę estetyki i odmłodzenie warg sromowych, które poddały się efektom naturalnych procesów starzenia skóry. Przerost warg sromowych wynika nierzadko z dziedzicznych przyczyn zniekształceń, wielu porodów odbytych siłami natury, na skutek wypadku lub urazów.  Możliwa jest też utrata jędrności fałdów skórnych wynikająca z dużej utraty wagi (agresywne odchudzanie). Za duże wystające wargi sromowe dla niektórych kobiet wyglądają po prostu nieestetycznie. Labioplastyka pozwala pozbyć się dysproporcji warg sromowych i przywraca zadowolenie z kontaktów seksualnych.

Kiedy zabieg labioplastyki jest wskazany?

  • dyskomfort powodowany przez przerośnięte wystające wargi sromowe
  • defekty estetyczne
  • obniżony poziom zadowolenia z kontaktów seksualnych
  • przypadki wymagające rekonstrukcji warg sromowych