dziedzina ginekologii estetycznej
Ginekologia estetyczna

Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna jest dziedziną medycyny, która jest stosunkowo dość młodą, ale szybko rozwijającą się działką medycyny. Rozwija się ona na podstawie najnowszych badań medycznych.
Wykorzystując nowe metody i zabiegi proponuje się kobietom m.in.korekcję miejsc intymnych.

Ginekologia estetyczna ma do zaoferowania w swojej dziedzinie np. zabieg zwany labioplastyką. Labioplastyka polega na zmniejszeniu i nadaniu odpowiedniego kształtu wargom sromowym mniejszym. Jeśli chodzi natomiast o wargi sromowe większe – zabieg ten nada im odpowiedni kształt i sprężystość.

Przeciwwskazaniem do takiego zabiegu są:

  • skaza naczyniowa,
  • zaburzenia w krzepnięciu krwi,
  • cukrzyca,
  • nadciśnienie,
  • ciąża,
  • wszelkiego rodzaju infekcje.

Kolejnym zabiegiem jaki oferuje ginekologia estetyczna jest tzw. hymenoplastyka. Polega ona na uformowaniu strzępków błony dziewiczej oraz odtwarzaniu jej ciągłości. Przeciwwskazania do zabiegu są podobne jak w labioplastyce.

Perioneroplastyka to odtworzenie kształtu krocza, który wcześniej był zdeformowany na przykład jakimiś obrażeniami poporodowymi.
W tej dziedzinie bardzo często wykorzystuje się metodę laserową leczenia. Jest to jedna z najnowocześniejszych technik używanych w medycynie. Jest to metoda leczenia nieinwazyjna i pozwala kobiecie na dość szybką i niezbyt bolesną rekonwalescencję.

Czytaj również: Operacje plastyczne – zlepek informacyjny

Bardzo częstym zabiegiem, któremu poddają się kobiety jest laserowe obkurczanie ścian pochwy. Dolegliwość ta jest znana pod nazwą zespół rozluźnienia pochwy tzw.VRS. Niedyspozycja ta wynika często z utraty optymalnej struktury pochwy, która wynika z ciężkich, bądź licznych porodów lub procesem starzenia.W trakcie menopauzy poziom hormonów znacznie spada i powoduje zaniki pochwy.
Również i ten zabieg charakteryzuje się bezinwazyjnością, a ryzyko wystąpień powikłań jest bardzo małe.

Ginekologia estetyczna to dość młoda działka medycyny, ale z pewnością jest ona wybawieniem dla wielu kobiet, które cierpią z powodu chorób okolic intymnych lub defektów, które nie pozwalają im normalnie współżyć.

Więcej informacji: Nowa Estetyka – ginekologia estetyczna we Wrocławiu