Osocze bogatopłytkowe

Zastosowania osocza bogatopłytkowego w zabiegach anti-aging

Zdrowa, pełna witalności skóra twarzy nie tylko często przeważa o tym, w jaki sposób postrzega nas otoczenie, ale również wpływa na nasze samopoczucie i pewność siebie. Niestety wraz z upływem lat, pod wpływem używek, nadmiernego opalania i niezdrowego trybu życia, niedosypiania, spowalniają się zdolności organizmu do samoregeneracji komórek skóry. Uszkodzone komórki dopiero po dłuższym czasie zostają zregenerowane, lub ich zniszczenie nie jest już odwracalne za pomocą drogeryjnych kosmetyków. Wraz z wiekiem pojawiają się zmarszczki mimiczne, bruzdy, przebarwienia, skóra wyraźnie traci na jędrności i gęstości, policzki stają się zapadnięte a cera szara w odcieniu. U osób w podeszłym wieku pojawiają się plamy starcze. Dlatego też, zgodnie z myślą “lepiej zapobiegać niż leczyć”, kiedy już zauważymy na swojej twarzy pierwsze rezultaty fotostarzenia się skóry, warto przemyśleć poddanie się rewitalizującym zabiegom medycyny estetycznej. Należy do nich między innymi terapia osoczem bogatopłytkowym.

Osocze bogatopłytkowe na twarz

Wampirzy lifting twarzy pobudza mechanizmy samo naprawy tkanek skóry twarzy (lub w innym miejscu podania osocza). Osocze bogatopłytkowe skutecznie wspomaga proces syntezy nowych komórek skóry, które zastępują te stare lub uszkodzone. Dzięki osoczu PRP aktywowane do wzrostu są komórki macierzyste pacjenta. Podsumowując, koncentrat osocza bogatopłytkowego z krwi pacjentki daje duże możliwości regeneracyjne. Płytki krwi z roztworu osocza bogatopłytkowego dają fantastyczne efekty aktywacji czynników wzrostu.

Po zabiegu osoczem na skórę twarzy, cera nabiera jednolitego kolorytu, wygląda na bardziej witalną i wypoczętą. Powierzchowne zmarszczki mimiczne zostają wygładzone (nie mylić z wypełnianiem zmarszczek za pomocą wypełniaczy zawierających kwas hialuronowy).

Osocze bogatopłytkowe stosowane jest także jako metoda pozwalająca przyspieszyć procesy gojenia skóry po innych zabiegach medycyny estetycznej, laseroterapii lub głębokich peelingów, których skuteczność polega na miejscowym nieznacznym uszkadzaniu komórek naskórka.

Osocze PRP dzięki czynnikom wzrostu przyspiesza proces rekonwalescencji. Osocze bogatopłytkowe to wskazany zabieg medycyny estetycznej jeżeli zależy nam na przywróceniu gęstości skóry, jej ujędrnieniu i remodelingu włókien kolagenowych w jak najbardziej naturalny sposób. Jako że w mezoterapii igłowej osoczem wykorzystuje się bardzo cienkie igły z nieuczulających materiałów, czas rekonwalescencji po zabiegu osoczem bogatopłytkowym jest minimalny.

Twarz może być jedynie nieco opuchnięta, czasami w miejscach podania osocza (nakłucia) powstają mało widoczne strupki, jednak nie jest to regułą. Z zabiegów osoczem bogatopłytkowym z powodzeniem korzystać mogą alergicy – ponieważ stosuje się materiał własny pacjenta, nie ma ryzyka reakcji alergicznej.

Osocze bogatopłytkowe na włosy

Istnieje kilka zabiegów medycyny estetycznej, które pozwalają wzmocnić strukturę włosów, pobudzić ich wzrost i ograniczyć wypadanie włosów “ponad normę”. Pierwsza opcja to mezoterapia igłowa, w której podskórnie podaje się koktajl witaminowy (czasami także leki farmakologiczne stosowane w leczeniu łysienia – jednak ten tor leczenia wymaga konsultacji z lekarzem trychologiem). Opcją drugą jest mezoterapia osoczem na skórę głowy.

Osocze bogatopłytkowe w leczeniu łysienia wspomaga szybsze odrastanie włosów i skutecznie regeneruje cebulki włosowe, przedłuża ich fazę wzrostu. Działanie osocza bogatopłytkowego nie ogranicza się jedynie do obecnie aktywnych cebulek. Osocze PRP pomaga w walce z łysieniem zarówno u panów, jak i pań. W efekcie poprawia się mikrokrążenie w obrębie mieszków włosowych, lepsze ukrwienie skóry głowy oznacza grubsze, zdrowsze włosy. Nie zapominajmy, że do gęstości i grubości struktury włosa w największym stopniu przyczynia się zdrowa i zadbana skóra głowy. Mezoterapia igłowa osoczem owłosionej skóry głowy to skuteczna metoda pobudzenia cebulek włosowych do produkcji nowych włosów.

Dobry opis przebiegu zabiegu mezoterapii osoczem znajduje się na tej stronie: http://dentao.pl/osocze-bogatoplytkowe-skuteczna-rewitalizacja-skory/