powiększanie ust
Medycyna estetyczna

Powiększanie ust: kwas hialuronowy czy botoks? Czy botox powiększa usta?

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej wśród kobiet w praktycznie każdym wieku – która z nas nie chciałaby cieszyć się pełnymi, kształtnymi ustami? Jednak niektóre z nas matka natura obdarzyła bardzo skromnie w tym departamencie. Pełne, jędrne usta to nie tylko symbol kobiecości ale również czynnik wpływający na samopoczucie i poczucie własnej wartości dla części z pań (nawet tych, które nie do końca się do tego przyznają).

O tym jak produkuje się kwas hialuronowy niepochodzenia zwierzęcego przeczytacie tutaj.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym pozwala poprawić kontur ust, ich utraconą wraz z wiekiem objętość, podnieść opadające kąciki i wypełnić wargi, których rozmiar nie jest dla nas satysfakcjonujący. Należy nadmienić, że hialuron występuje naturalnie w ludzkich komórkach, a wykorzystywany w zabiegu powiększania ust preparat zawiera jego stabilizowaną formę. Specjaliści medycyny estetycznej pozostają zgodni – wypełnianie kwasem hialuronowym daje najlepsze obecnie dostępne efekty w kształtowaniu konturu ust.

Czytaj również: Modelowanie ust kwasem HA – czy to bezpieczne?

Modelowanie ust kwasem hialuronowym to nie to samo co powiększanie ust botoxem – nie należy mylić tych dwóch zabiegów. Zabieg kosmetyczny powiększania ust kwasem hialuronowym to zabieg bezpieczny, a jego efekty są tymczasowe (nietrwałe) – jako że podajemy materiał podobny do naturalnego składnika komórek ludzkich, ryzyko reakcji alergicznej jest dużo mniejsze. Prawidłowo przeprowadzony zabieg wypełniania konturów ust nie daje efektu “sztywnej twarzy”, jakby nieruchomej maski – czego obawiają się wszystkie panie, które chociażby zastanawiały się nad możliwością korekty swoich ust.

Sam zabieg wrzyknięcia nie trwa długo, to ok. 20 minut. Zależnie od organizmu każdej pani poddającej się zabiegowi efekt utrzymuje się od kilku miesięcy do około roku. Kiedy tylko dostrzeżemy, że powiększone kwasem hialuronowym usta tracą swoją nadaną objętość lub kontur – bez obaw! Zabieg można powtórzyć w dowolnym momencie (dostrzyknięcie kolejnej, tym razem już mniejszej, dawki botoxu). Wystarczy udać się do lekarza medycyny estetycznej u którego przeprowadzany był pierwszy zabieg celem weryfikacji stanu ust. Przed pierwszym zabiegiem standardowo wykonuje się zdjęcia miejsca objętego zabiegiem – w tym przypadku ust, aby można było realistycznie porównać efekty “przed” i “po”. Jeżeli posiadamy zdjęcia naszych ust sprzed zabiegu, czasami warto jest do nich wrócić, w razie wątpliwości poprosić o opinię koleżankę, mamę, męża – niektórym pacjentkom już po kilku tygodniach wydaje się, że ich usta utraciły efekt wypełnienia – co nie jest prawdą. Po prostu z przyzwyczajenia przestajemy to dostrzegać, lub też – jak to mamy w zwyczaju – wymagamy coraz więcej 🙂

Czy powiększanie ust kwasem hialuronowym boli? Z reguły wstrzyknięcie kwasu jest bezbolesne, jeżeli wcześniej podano znieczulenie miejscowe. Tylko pacjenci szczególnie wrażliwi na punkcie bólu mogą odczuwać nieznaczny dyskomfort – ale nie można tego nazwać bólem. A nawet jeśli, dla piękna trzeba czasem pocierpieć 🙂

Wiele gabinetów medycyny estetycznej we Wrocławiu i w innych miastach w całej Polsce oferuje również wypełnianie ust i modelowanie konturu warg za pomocą botoxu – jest to inna metoda powiększania ust.