Medycyna estetyczna

Operacje plastyczne – zlepek informacyjny

Zabieg plastyczny, a potrzeby dzisiejszych kobiet

Nie ulega wątpliwości, że każda kobieta chce się czuć pięknie i atrakcyjnie – bez względu na to jaki jest jej „staż życia”. W większości przypadków chodzi jedynie o usunięcie efektów starzenia – najbardziej znienawidzonych przez kobiety zmarszczek. Najczęstszą bronią w walce z pogłębiającymi się efektami starości są kosmetyki, które w większości przypadków nic nie zdziałają – nie można trwale poprawić naszej twarzy stosując jedynie kremy. Kolejnym sposobem na walkę z efektami starości są zabiegi kosmetyczne, które w mniejszym lub większym stopniu pomagają przezwyciężyć pierwsze etapy, choć nie są receptą na całe zło – z pewnością nie można tu mówić o trwałej i sukcesywnej zmianie.

Wszystkie wymienione sposoby są jednak typową „zalepką” która nie daje gwarancji na poprawę naszej sytuacji, a czas ciągle tyka. Bezapelacyjnie najlepszą metodą pozwalającą usunąć powstałe efekty starzenia są zabiegi plastyczne. Nie da się ukryć, że tego rodzaju zabiegi są coraz popularniejsze nie tylko na świecie, ale także i w Polsce. Głównym tego powodem jest szeroka oferta proponowanych zabiegów w specjalizujących się tym klinikach. Dodatkowym smaczkiem jest zdecydowanie mniejsza cena zabiegu – oczywiście nie wszystkie można zaliczyć do tanich – co z pewnością wpływa na większą popularyzację zabiegów plastycznych w Polsce. Warto podkreślić, że w Polsce ceny zabiegów plastycznych są tak konkurencyjne, że większość Niemców, Skandynawów, czy obywateli innych krajów wybiera zabieg plastyczny właśnie u nas – dobra reklama dla naszego kraju. Zabiegi plastyczne są w stanie nie tylko przyczynić się do powstrzymania efektów starzenia, ale także skutecznie nasz odchudzić czy powiększyć atuty kobiecości – co z pewnością wpływa na większą atrakcyjność danej kobiety. Na jakie najpopularniejsze zabiegi możemy więc liczy? Wymieńmy może kilka z nich.

Czytaj także: Jak znaleźć dobrego specjalistę medycyny estetycznej?

Liposukcja

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów nie tylko w Polsce, ale i na świecie jest liposukcja. Zabieg ten polega na usunięciu z ciała mężczyzny lub kobiety, zbędnego tłuszczu – zabieg ten często jest także nazywany odsysaniem tłuszczu. Zabieg liposukcji nie jest ograniczony wiekiem, dlatego też coraz więcej klientów to osoby między osiemnastym, a pięćdziesiątym rokiem życia – najczęściej są to kobiety, choć mężczyźni także mogą z niego skorzystać. Nie ulega wątpliwości, że liposukcja jest jednym z najbardziej skutecznych zabiegów, który pozwala przede wszystkim pozbyć się tłuszczu, co może być gwarantem otrzymania idealnej sylwetki w jak najszybszym czasie – bez zbędnych diet, czy ćwiczeń. Zabieg nie jest zalecany dla osób otyłych, które przed przystąpieniem do operacji muszą zrzucić kilka kilogramów.

Czytaj także: Korzyści zabiegów ginekologii estetycznej dla młodych mam

Powiększanie piersi

piersi-powiekszanieOperacyjne powiększanie piersi – Większy rozmiar i piękny kształt piersi jest z całą pewnością wabikiem na mężczyzn. Kobieta mająca większy rozmiar piersi z całą pewnością czuje się bardziej atrakcyjnie. Z tego właśnie powodu, coraz więcej pań decyduje się na operacyjne powiększanie piersi. Zabieg ten pozwala otrzymać idealny kształt piersi, zmieniając tym samym ich rozmiar – od lat wmawia się kobietom, że rozmiar ma znaczenie. Zabieg należy do bardziej skomplikowanych, dlatego nieuniknione, że mogą dostąpić drobne komplikacje. Po za tym warto liczyć się z dość długim okresem powrotu do normalnego trybu życia – osoby kochające aktywność fizyczną, będą musiały spauzować na kilka tygodni.

 

Lifting twarzy

Face lifting – Równie popularne co powiększanie piersi jest tzw. face lifting. Zabieg polecany jest właściwie w każdym wieku, choć nie da się ukryć, że główną grupą docelową są osoby starsze, którym bardziej doskwiera efekt starości – przede wszystkim zmarszczek, których nie da się ukryć. Z pewnością jest to jedna z najlepszych metod, by poczuć się młodziej nawet o kilkanaście lat. Zabieg ten polega na usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu – czasami mięśni. Następnie skóra jest stosownie naciągana eliminując największego wroga kobiet, czyli zmarszczki.

Czytaj więcej: Jak naturalnie odmłodzić twarz? Wampirzy lifting osoczem PRP