Laser

Laserowe usuwanie naczynek – pozbądź się naczynek bez wizyty u chirurga

Niestetyczne pajączki na twarzy to częsty problem (i bardzo frustrujący) problem u osób ze skłonnością do cery naczynkowej. Popękane naczynka tworzące sieci widocznych pod skórą czerwonych lub sino-fioletowych nitek to częsta niedogodność u osób w podeszłym wieku, które mają pracę stojącą lub wręcz przeciwnie większą część dnia spędzają na siedząco. Najlepszą porą, ze względu na mniejsze promieniowanie słoneczne, na pozbycie się naczynek na twarzy i nogach jest jesień. Niektóre zabiegi usuwania naczynek na nogach (w tym skleroterapia) wymagają noszenia odpowiednich rajstop uciskowych, które łatwiej ukryć pod długimi spodniami kiedy temperatura na zewnątrz spada.

Czytaj również: Laserowe usuwanie naczynek – pozbądź się naczynek bez wizyty u chirurga

Kogo dotyka problem popękanych naczynek?

Tak jak wspomniałam, jest to problem najczęściej nękający osoby o siedzącym lub stojącym trybie pracy, częściej dotyka kobiety niż mężczyzn. Do lekarzy chorób niedrożnych naczyń krwionośnych częściej zgłaszają się kobiety, ma to do czynienia z żeńskimi hormonami. Stwierdzono także, że skłonność do powstawania naczynek jest dziedziczna. Nie bez wpływu pozostają ciąża i nadmiar masy ciała. Na powstawanie popękanych naczynek na kończynach dolnych wpływa również forsowanie się przez intensywne ćwiczenia lub długie gorące kąpiele – ponieważ naczynka rozszerzają się i pękają pod wpływem wysokiej temperatury.

 

zamykanie popękanych naczynek na nogach laserem - zabieg medycyny estetycznej

soleabeautylounge.com

Jeżeli stwierdzimy u siebie niewydolność żył kończyn dolnych, najlepiej skonsultować się na wizycie u flebologa. Flebolog oceni stan niewydolności żył (zaawansowanie schorzenia) i zaleci odpowiedni tryb leczenia i sposób usunięcia naczynek. Lekkie przypadki popękanych naczynek zamknąć można poprzez metodę laseroterapii, natomiast cięższe przypadki niewydolności żył wymagać mogą interwencji lekarza chirurga (chirurgiczne usunięcie naczynek).

Skleroterapia

Skleroterapia to metoda niechirurgicznego, nieinwazyjnego zamykania naczynek na nogach. Zabieg skleroterapii polega na podaniu dożylnie specjalnej substancji, która powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych i ich obumarcie w konsekwencji. Następnie taka zamknięta żył zostaje wchłonięta przez organizm. Skleroterapia to nieoperacyjna metoda zamykania naczynek kończyn dolnych, trwa około 30 minut i przeprowadza się taki zabieg bez znieczulenia. W zależności od zaawansowania schorzenia, za pomocą skleroterapii można zamknąć naczynka raz na zawsze, nawet podczas jednego zabiegu. Jednak jeżeli schorzenie niewydolności żył dolnych jest zaawansowane, zabieg trzeba będzie powtórzyć.

Czytaj także: Zabiegi medycyny estetycznej polecane na wiosnę 2018

Laserowe usuwanie naczynek

Usuwanie naczynek na nogach metodą lasera to druga z dostępnych metoda niechirurgicznego zamykania naczynek. Zamykanie naczynek na twarzy laserem polega na tym, że energia z lasera pochłaniana jest przez czerwone krwinki i powoduje wrzenie krwi, wówczas następuje zamknięcie się takiego naczynka (zasklepienie ścianek żyły). Po upływie pewnego czasu naczynka jest wchłaniane przez organizm samoczynnie. Zazwyczaj laserowe usuwanie naczynek na twarzy zajmuje kilka, od 1 do 5 zabiegów. Niestety strzały z lasera podczas zamykania naczynek na twarzy mogą być dla pacjenta bolesne, mimo, że zastosuje się znieczulenie (zazwyczaj kremem, bez zastrzyków). Po zabiegu laserowego zamykania naczynek na twarzy, takie popękane naczynia włosowate należy odpowiednio pielęgnować – nie wolno zaniedbać zaleceń lekarza medycyny estetycznej, który przeprowadzał zabieg.

Dowiedz się więcej: Laserowe zamykanie popękanych naczynek – efekty leczenia