odmładzanie

Zamiast botoxu – o nowoczesnych zabiegach medycyny estetycznej

Nowoczesna medycyna estetyczna to nie tylko implanty i botox. W zabiegach upiększających coraz częściej stosuje się metody o niskim stopniu inwazyjności a pacjentki stawiają na naturalny efekt i bezpieczeństwo. Które z nowoczesnych zabiegów spełniają te kryteria?

Nowe trendy w medycynie estetycznej

Medycyna estetyczna przechodzi nieustanne przeobrażenia. Z roku na rok rośnie liczba nowych, coraz bardziej skutecznych zabiegów, pozwalających na uzyskanie optymalnego efektu odmłodzenia skóry. Czasy hiper-popularności implantów i drastycznych zmian w wyglądzie należą już do przeszłości. Współczesne kobiety zdają sobie sprawę z możliwych, negatywnych efektów ubocznych inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Stąd też rosnąca popularność bezpiecznych alternatyw upiększania. Najnowszym trendem w zabiegach medycyny estetycznej jest stosowanie substancji o neutralnej lub niskiej szkodliwości dla organizmu. W gabinetach medycyny estetycznej prawdziwą furorę robi kwas hialuronowy. Alternatywą dla implantów stają się wypełniacze (np. aquafilling) a zamiast osławionego botoxu stosuje się mezoterapię lub zabiegi laserowe. Co ważne, efekty tych zabiegów są odwracalne i – w razie niezadowolenia pacjentki – możliwe do skorygowania.

Wampirzy lifting nie taki straszny?

Wampirzy lifting to metoda, która wzbudza chyba najwięcej zainteresowania i kontrowersji. Na czym polega? Pacjentce pobiera się niewielką ilość krwi, z której następnie (w sterylnych warunkach) pozyskiwane jest osocze bogatopłytkowe. Specjalnie spreparowany płyn jest wstrzykiwany za pomocą cienkich igieł w skórę, wymagającą odnowy lub ujędrnienia. Zabieg ten sprawdza się doskonale jako metoda usuwania i wypełniania zmarszczek. Efektem wampirzego liftingu jest głębokie odżywienie wybranych fragmentów skóry. Biostymulacja jest rozłożona w czasie i daje naturalny, wiarygodny efekt odmłodzenia. Oczywiście istnieją pewne przeciwskazania dla zbiegu (tu m.in. ciąża, przewlekłe choroby skóry, choroby krwi), ale sama metoda – stosowana w sterylnych warunkach medycznych – zdecydowanie nie należy do niebezpiecznych.

Więcej o osoczu i jego właściwościach znaleźć można na wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Osocze_krwi

Nowe trendy: mezoterapia i karboksyterapia

Mezoterapia igłowa i karboksyterapia to jedne z najchętniej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej. Mezoterapia zorientowana jest przede wszystkim na intensywne odżywienie skóry pacjentki. Sam zabieg polega na wstrzyknięciu (metoda igłowa) różnych substancji odżywczych w wybrane partie skóry. Wybór wstrzykiwanej substancji (kwas hialuronowy, witaminy, sole mineralne) zależy od potrzeb, wieku i stanu skóry pacjentki. Efekt odżywienia skóry jest szybki, skuteczny i – co najważniejsze – naturalny. Metoda ta ma szerokie i różnorodne zastosowanie w dermatologii. Mezoterapię można stosować m.in. w celu: 

  • uzyskania efektu generalnego odmłodzenia skóry twarzy, dłoni i ciała,
  • ujędrniania bardzo wiotkiej skóry,
  • likwidacji tzw. worków pod oczami,
  • zmniejszania blizn potrądzikowych,
  • leczenia łysienia.

Karboksyterapia to z kolei bardzo popularna metoda likwidacji cellulitu (i zmarszczek), stworzona jako bezpieczniejsza alternatywna dla liposukcji i botoxu. Zabieg ten – nazywany fachowo „karboksyterapią dwutlenkiem węgla” – polega na precyzyjnym wstrzykiwaniu pod skórę małych dawek dwutlenku węgla. Skutkiem ostrzyknięć jest m.in. miejscowe rozszerzenie naczyń krwionośnych a w konsekwencji – szybsze przenoszenie substancji odżywczych.

Laserem w zmarszczki – czym jest laser frakcyjny CO2?

Pomimo upływu lat, na popularności nie tracą też zabiegi kosmetyczne z użyciem laserów. Laseroterapia frakcyjna to zdrowsza i bezpieczniejsza alternatywa dla tradycyjnego liftingu skóry. Zabieg laserem polega – w dużym uproszczeniu – na emitowaniu mikroskopijnych impulsów, pobudzających głębokie warstwy naskórka do regeneracji. Efekt odmłodzenia i odświeżenia skóry uzyskuje się poprzez pobudzenie komórek do zwiększenia naturalnej produkcji kolagenu. Metoda ta jest szczególnie polecana kobietom, ceniącym sobie naturalnie postępujący efekt odmłodzenia. Właściwe ujędrnienie skóry nie odbywa się natychmiastowo, ale jest rozłożone w czasie.

Każda z powyższych metod ma odrębną specyfikę, inny czas rekonwalescencji i odmienne zalecenia pielęgnacyjne. Przed wyborem określonej metody należy zawsze skonsultować się z lekarzem i wziąć pod uwagę takie czynniki jak m.in.: nasz wiek, stan skóry, ogólny stan zdrowia i wymagania odnośnie zabiegu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *