aquafilling bezoperacyjne powiększanie piersi
Powiększanie piersi

Nie tylko chirurgia, czyli bezoperacyjne metody powiększania biustu

Jak podają statystyki, powiększanie biustu to wciąż jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Co ciekawe, w ostatnich latach znacznie zwiększyło się zainteresowanie nieinwazyjnymi metodami ujędrniania biustu. Co wiemy o tych metodach?

Chirurgia estetyczna kontra zabiegi nieinwazyjne

Zabiegi chirurgii estetycznej mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Najbardziej istotną zaletą skorzystania z operacji plastycznej (biust, pośladki, liposukcja) jest potencjalna trwałość efektu. Pacjentki, które zdecydowały się na zabieg, chcą przede wszystkim trwałej, widocznej zmiany w wyglądzie. Trudno jednak zlekceważyć fakt ewentualnego, ale możliwego ryzyka, związanego z każdym zabiegiem chirurgicznym. Pomimo wysokiej profesjonalizacji usług, wciąż zdarzają się przypadki kobiet, dla których operacja kończy się komplikacjami. Do najczęstszych powikłań, związanych ze wszczepieniem implantów piersi, należą m.in. krwiaki, obrzęki, możliwość częściowej utraty czucia. W rzadkich przypadkach możliwe jest też przesunięcie lub pęknięcie implantu. Nie dziwi zatem fakt, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się rozwiązania alternatywne np. nieoperacyjne metody powiększania biustu.

Czytaj również: Nawilżone i całuśne usta na lato – powiększanie ust kwasem

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym 

Ten stosunkowo nowy zabieg jest doskonałą, nieinwazyjną alternatywą dla kobiet, obawiających się skutków tradycyjnej operacji chirurgicznej. Kwas hialuronowy to substancja bezpieczna, dobrze przyswajalna a po pewnym czasie – rozpuszczalna przez organizm. Bezoperacyjne powiększanie piersi tą metodą polega na wstrzyknięciu specjalnego żelu pod gruczoł piersiowy. Zabieg dokonuje się w znieczuleniu miejscowym, nacięcie jest niewielkie a okres rekonwalescencji wynosi zaledwie kilka dni. Po zabiegu pacjentka wraca samodzielnie do domu. Przy tej metodzie, efekt nieoperacyjnego podniesienia biustu utrzymuje się do ok. 18 m-cy. Zabieg ten sprawdzi się w przypadku kobiet, chcących osiągnąć czasowy efekt poprawy wielkości lub kształtu piersi.

Czytaj również: Modelowanie ust za pomocą kwasu hialuronowego – co powinnaś widzieć?

Czym jest aquafilling?

Aquafilling Bodyline to kolejna, nowatorska metoda niechirurgicznego powiększania biustu (a także pośladków). Zabieg ten polega na iniekcji specjalnego preparatu za pomocą kaniuli. Wstrzyknięcie dokonuje się w znieczuleniu miejscowym a wprowadzony żel wymaga delikatnego rozmasowania. Powrót do codziennej aktywności następuje szybko. Zabieg nie zostawia blizn a jedyne wymagania pozabiegowe dotyczą krótkiego wstrzymania się od wysiłku fizycznego. Efekt ujędrnienia biustu jest naturalny, widoczny od razu i utrzymuje się nawet do pięciu lat. Aquafilling jest szczególnie polecany w sytuacji, gdy piersi uległy częściowemu zmniejszeniu (lub zniekształceniu) np. po gwałtownym schudnięciu, lub po długotrwałym karmieniu piersią.

Nieoperacyjne powiększanie piersi – wady i zalety

Nowoczesne zabiegi powiększania biustu bez operacji mają swoje wady i zalety. Z punktu widzenia pacjentek istotną kwestią może być długość utrzymującego się efektu powiększenia lub ujędrnienia. Zabiegi nieinwazyjne dają krótszy efekt w porównaniu z zastosowaniem implantów. Dla przykładu – efekt powiększania biustu kwasem hialuronowym utrzyma się do kilkunastu miesięcy. Trudno jednak przecenić zalety stosowania metod nieinwazyjnych. Oto najważniejsze z nich:

  • bezpieczeństwo – czyli niska inwazyjność,
  • stosunkowo mała ilość przeciwskazań,
  • brak zagrożenia przesunięciem lub pęknięciem wypełniacza (w porównaniu z implantami),
  • brak blizn – w przeciwieństwie do chirurgicznego nacięcia, wkłucie właściwie nie pozostawia śladów,
  • naturalny efekt powiększenia biustu,
  • krótki czas zabiegu,
  • możliwość powrotu do domu po zakończeniu zabiegu,
  • czas rekonwalescencji ograniczony do minimum.

Nowoczesne metody powiększania piersi bez operacji można polecić tym kobietom, które chcą osiągnąć naturalny, bezpieczny, ale ograniczony czasowo efekt ujędrnienia piersi. Przed każdym zabiegiem z pewnością warto porównać kilka metod. Koniecznym będzie też skonsultowanie się ze specjalistą, poznanie specyfiki danej metody i omówienie ewentualnych przeciwskazań zdrowotnych.

Jeżeli chcecie przeczytać o opiniach po powiększaniu biustu tą metodą to wiele wypowiedzi z pierwszej ręki znajdziecie na forum: http://f.kafeteria.pl/temat/f18/aquafilling-bodyline-powiekszanie-biustu-p_5724490